Jesteś frankowiczem?

Zastanawiasz się, czy Twoja umowa na Kredyt Frankowy jest zgodna z prawem?

Nie wiesz, czy wyrok w sprawie frankowiczów (TSUE) wpłynął na Twoją sytuację i czy warto złożyć pozew do sądu?

Masz kredyt we frankach i szukasz Kancelarii, która złoży za Ciebie pozew przeciwko bankowi?

Zostaw swoje dane, a nasi prawnicy bezpłatnie przeanalizują Twoją sprawę!

Zostaw swoje dane, a nasi prawnicy bezpłatnie przeanalizują Twoją sprawę!

KREDYT WE FRANKACH - KANCELARIA

Jesteśmy doświadczoną Kancelarią, która prowadzi sprawy kredytów frankowych i sporządza pozwy Frankowiczów skutecznie odzyskując pieniądze od banków. W naszej Kancelarii pracują wyłącznie adwokaci i radcowie prawni, którzy przeanalizowali już setki umów o kredyty frankowe i potrafią odnaleźć się w każdej sprawie dotyczącej kredytu we frankach. Zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią.

Doświadczona
Kancelaria Prawna

Profesjonalny zespół adwokatów i radców prawnych

Przeanalizowaliśmy już
setki umów!

WYROK W SPRAWIE FRANKOWICZÓW 2019

W 2019 sytuacja frankowiczów bardzo się poprawiła z uwagi na, słynny już, wyrok w sprawie frankowiczów (wydany przez TSUE). Pozwy frankowiczów na pewno zaczną się teraz pojawiać jeszcze w większej ilości. Nie ma co się dziwić. TSUE, analizując sprawę kredytów frankowych wyraźnie dał polskim sądom możliwość unieważnienia nawet całej umowy o kredyt we frankach.

Warunkiem jest istnienie w umowie postanowień nieuczciwych dla konsumenta. Chodzi tu przede wszystkim o klauzulę indeksacyjną do franków, według której przeliczany był udzielony kredyt. TSUE wskazał ponadto co dalej mogą zrobić Frankowicze ze swoimi kredytami frankowymi.

W obecnej sytuacji, każdy kto posiada kredyt frankowy może w pozwie żądać albo unieważnienia całej umowy o kredyt we frankach, albo przewalutowanie kredytu frankowego na kredyt złotówkowy z LIBOR. W naszej Kancelarii, pomagając Frankowiczom, najpierw dokładnie analizujemy zawartą umowę o kredyt frankowy, a następnie analizujemy ją pod kątem niedawno wydanego wyroku w sprawie frankowiczów. Dokładnie przeliczamy, które rozwiązanie (unieważnienie umowy, czy przeliczenie kredytu frankowego) jest dla Klienta korzystniejsze i dopiero składamy pozew.

KREDYT FRANKOWY – JAK KANCELARIA POMAGA FRANKOWICZOM?

Świadczymy pomoc prawną na rzecz frankowiczów, czyli osób, które zaciągnęły kredyty frankowe. Zarówno kredyty indeksowane, jak i denominowane do franka szwajcarskiego.

Jak nasza Kancelaria pomaga Frankowiczom?

W pierwszej kolejności, po dokładnej analizie umowy o kredyt frankowy, dążymy do tzw „odfrankowienia” zaciągniętego kredytu. W pozwie skupiamy się zatem na wskazaniu, że sąd w umowie o kredyt frankowy zawarł tzw. klauzule niedozwolone. Taka wada prawna umowy sprawia, że umowa nie może dalej funkcjonować w obrocie gospodarczym w tym brzmieniu. To z kolei może prowadzić do jej modyfikacji, która jest korzystna finansowo dla kredytobiorcy (frankowicza).
Nasza Kancelaria składając pozwy frankowiczów skupia się m.in. na udowodnieniu, że:

  • bank ustalił kapitał kredytu frankowego i jego raty w sposób jednostronny i niezgodny z prawem,
  • bank wprowadził konsumenta (osobę, która wzięła kredyt frankowy) w błąd co do treści umowy,
  • w umowie występują inne klauzule niedozwolone,
  • umowa o kredyt frankowy zawiera niejasne i niezrozumiałe dla kredytobiorcy postanowienia,
  • występuje nierównomierny rozkład ryzyka (między bankiem, a „frankowiczem”).

ETAPY WSPÓŁPRACY Z NASZĄ KANCELARIĄ W SPRAWACH O KREDYT FRANKOWY:

1

Bezpłatna analiza Twojej umowy o kredyt we frankach. Nasi prawnicy, badając Twoją umowę, będą w niej szukać niedozwolonych klauzul umownych, których bank nie powinien zamieszczać w umowie o kredyt frankowy. Następnie nasi eksperci dokonują analizy finansowej Twojej umowy o kredyt frankowy, wyliczając kwotę, jakiej należy żądać od banku.

2

Podejmujemy działania zmierzającego do „odfrankowienia” Twojego kredytu we frankach. W zależności od sytuacji kierujemy wezwanie do banku, lub od razu sporządzamy pozew. Szybkość działania jest tu niezmiernie ważna ze względu na ewentualne przedawnienie roszczenia.

3

Na etapie sprawy sądowej reprezentujemy Klienta na każdej rozprawie, zawsze mając na uwadze dobro i interesy Klienta. Nasi prawnicy na bieżąco śledzą najnowsze wyroki w sprawie frankowiczów, aby ich skuteczność w sprawach frankowiczów była na najwyższym poziomie.

Dokumenty, których potrzebujemy, aby zacząć analizę Twojej umowy o kredyt frankowy.

Aby dokonać bezpłatnej analizy sprawy, nasza Kancelaria musi otrzymać:
  • Umowę o kredyt frankowy ze wszystkimi aneksami (jeżeli były podpisywane),
  • Regulamin udzielenia kredytu we frankach.
Do wykonania analizy umowy o kredyt frankowy potrzebujemy dodatkowo:
  • Stosowne zaświadczenie z banku,
  • Potwierdzenie wypłaty kredytu przez bank oraz
  • harmonogramu spłat
W razie konieczności Kancelaria dysponuje bezpłatnym wzorem wniosku do banku o wydanie koniecznych dokumentów do sporządzenia pozwu w sprawie frankowiczów.

Zostaw swoje dane, a nasi prawnicy bezpłatnie przeanalizują Twoją sprawę!

© Copyright 2019 SGP Kancelaria Windykacyjna – All Rights Reserved | Kancelaria Kredyty Frankowe Pozwy Frankowiczów Warszawa
Safe Group Polska sp. z o.o., ul. Stawki 2A, 00-193 Warszawa, KRS: 0000496340 SĄD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRS, NIP: 1080016474, Kapitał Zakładowy: 140 000 zł |
Polityka prywatności | Strona wykonana przez Marketing Prawników