Safe Group Polska
22 299 11 05
+48 602 153 469

Windykacja sądowa

Kłopoty z dłużnikami to przypadki, z którymi na co dzień boryka się wiele osób prywatnych oraz firm. Prowadzona przez nas firma windykacyjna od wielu lat zajmuje się mniej i bardziej skomplikowanymi przypadkami skutecznego egzekwowania długów. Podejmuje się odzyskiwania należności na terenie miasta takiego jak Warszawa oraz w innych zakątkach Polski. Długi potrafią nie tylko skomplikować życie przeciętnego „Kowalskiego”, ale również zachwiać płynność finansową przedsiębiorstwa. Na nasze wsparcie można liczyć na każdym z możliwych etapów windykacyjnych. Jak pokazuje nasza praktyka – wiele spraw swój finał ma niestety na wokandzie. Oferowana przez nas windykacja sądowa to skuteczność działania. Zatrudniamy najlepszych prawników, którzy reprezentować będą godnie każdego klienta.


 

Windykacja sądowa


Odzyskiwanie należności może odbywać się poza sądem. Gdy jednak na etapie tzw. polubownym (przedsądowym), pomimo dostarczenia dłużnikowi wezwania do zapłaty i podejmowanych negocjacji, nie dojdzie do zawarcia umowy pomiędzy dłużnikiem a wierzycielem, pozostaje już tylko skierowanie sprawy na wokandę. Windykacja sądowa to etap, podczas którego nasi prawnicy konstruują pozew o zapłatę przeciwko osobie zalegającej z należnościami. W nim powinna znaleźć się kwota długu, od której jest potem obliczana opłata za pozew. Musi się w nim pojawić również uzasadnienie, czyli opis sytuacji, w jakiej powstał dług oraz poparcie rachunkami, umowami, wezwaniami do zapłaty czy innymi dokumentami. Pozew składany jest w sądzie, a działanie to ma na celu uzyskanie wyroku sądowego o tytule egzekucyjnym. Zanim jeszcze pozew trafi do tej instytucji, trzeba sprawdzić, czy prawo klienta do żądania spłaty długu nie przedawniło się. Jeśli się bowiem nie dopilnuje tego, to wówczas można stracić szansę, aby odzyskać należności.
 

Pomoc kancelarii windykacyjnej


Na czym polega rola naszej kancelarii w procesie windykacji sądowej w Warszawie:
  • przygotowujemy i składamy pozew do sądu – czuwamy nad uzupełnieniem ewentualnych niedopatrzeń formalnych,
  • prowadzimy nadzór nad tym, aby proces przebiegał we właściwy sposób,
  • sporządzamy pisma procesowe,
  • oferujemy zastępstwo procesowe przed sądami.

Po otrzymaniu wyroku sądowego lub nakazu zapłaty można przystąpić do wyegzekwowania powstałego długu. Jest to już tytuł wykonawczy, uprawniający do podjęcia działań w zakresie odzyskania należności przez komornika. Nasza firma i na tym etapie oferuje swoją pomoc, zarówno przy wyborze specjalisty, jak i przez nadzór nad podjętymi przez niego działaniami (weryfikacja majątku ruchomego i nieruchomego dłużnika itd.) czy dopilnowanie, aby jak klient najszybciej otrzymał należne mu środki.
 
Wynagrodzenie za pomoc na etapie windykacji sądowej ustalane jest indywidualnie z każdym klientem i zależy m.in. od:
  • tego, jak bardzo skomplikowana jest sprawa,
  • ilości przygotowanych pism,
  • czasu pracy, jaki nasi prawnicy poświęcą na daną sprawę.
Co nas Wyróżnia?
 • Nie płacisz za usługę dopóki nie odzyskasz swoich pieniędzy przy powierniczym przelewie wierzytelności
 • Nie tracisz czasu na pilnowanie swojej sprawy
 • Załatwiamy za Ciebie wszystko – od postępowania polubownego, przez sądowe, po egzekucję komorniczą
 • Śledzisz status sprawy on-line
 • Rozliczamy się po zakończeniu sprawy

Jak to działa?
 1. Zgłaszasz problem wypełniając formularz
 2. Kontaktujemy się z Tobą
 3. Przyjmujemy zlecenie
 4. Odzyskujesz pieniądze
Opinie

Od dłuższego czasu współpracuję z Safe Group. Firma bardzo szybko i skutecznie odzyskuje należności. Do tego pobierają tylko małą prowizję, a jak sprawa trafia do sądu to nie obciążają klienta kosztami zastępstwa procesowego.
Paweł Nowacki

Z własnego doświadczenia powiem, że nie wyobrażam sobie prowadzenia biznesu nie korzystając z usług Safe Group Polska. Dobrze, że są takie firmy, które potrafią skutecznie ściągnąć długi.
Maria Niewczas

Pracownicy Safe Group Polska wykazują się w swojej pracy dużą aktywnością i skutecznością w odzyskiwaniu długów. Działania podejmowane wobec naszych dłużników są profesjonalne i odpowiadają standardom prawnym obowiązującym na rynku.
Tadeusz Bednarz

Safe Group Polska Sp. z o.o.
ul. Stawki 2a, 00-193 Warszawa
woj. Mazowieckie


+48 602 153 469
+48 608 638 183